H. Żądło: Ta inwestycja jest bardzo potrzebna mieszkańcom gminy

  • 05.08.2020, 14:03
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tynki sypiące się ze ścian, pomieszczenia wymagające generalnego remontu tak obecnie wygląda  budynek dawnej Szkoły Podstawowej w Wólce Bałtowskiej w gminie Bałtów. W tym roku pojawiła się szansa, aby nadać drugie życie temu miejscu. Mianowicie Środowiskowy Dom Samopomocy - to pierwsza taka placówka na terenie gminy Bałtów, wsparcie uzyska tam 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną, w razie potrzeby ta liczba może zostać zwiększona. Jednak najpierw generalny remont.
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy po remoncie będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych i wyposażonych sal. Jeszcze w tym tygodniu urzędnicy z gminy Bałtów planują wystosowanie zapytań ofertowych na wykonanie prac remontowych. Na jesieni tego roku planowane jest oficjalne otwarcie placówki.  W przyszłości w budynku dawnej szkoły planowane jest wydzielenie sali, która posłuży mieszkańcom gminy jako Świetlica Wiejska. 

W każdej gminie niezbędny jest rozwój infrastruktury, gospodarki, kultury, inwestycje społeczne są bardzo pożądane. Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej to dobry prognostyk na przyszłość dla gminy Bałtów i jej mieszkańców 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe