Kolejni ochotnicy wstąpią  jutro w szeregi WOT

  • 05.08.2020, 09:41
  • #CodziennieWieszWięcej
Kolejni ochotnicy wstąpią  jutro w szeregi WOT por. Marcin Kowal

Podziel się:

Oceń:

Jak informuje por. Marcin Kowal z zespołu prasowego 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”, w czwartek (6 sierpnia) w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wstąpi około 40 nowych ochotników z terenu województwa świętokrzyskiego. To już kolejne, po lipcowym, powołanie i szkolenie żołnierzy w 2020 roku, po tym jak działania te zostały zawieszone z powodu pandemii.

Ochotnicy mają stawić się na kieleckiej Bukówce o godz. 8.00 rano. Większość z chętnych dotychczas nie miała do czynienia ze służbą wojskową. Osoby te z dniem wcielenia rozpoczynają 16-dniowe szkolenie podstawowe, które zakończy złożenie przysięgi wojskowej w dniu 21 sierpnia. 

Grupę powołanych ochotników stanowią również rezerwiści, którzy mają za sobą jedną z form służby wojskowej. Dla tych osób przygotowane zostało szkolenie wyrównawcze. Obydwie formy będą realizowane na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Nowa Dęba, z zachowaniem niezbędnych wymagań sanitarno – epidemiologicznych.  

Rozbudowa potencjału osobowego  pozostaje jednym z głównych priorytetów Wojsk Obrony Terytorialnej, aż do zakończenia procesu formowania, czyli do 2026 roku. Proces ten został wstrzymany na około 3 miesiące w związku z pandemią koronawirusa. Jutrzejsze powołanie będzie już szesnastym z kolei od początku formowania 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej czyli od 2018 roku. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 24 tys. żołnierzy.

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, powinni zgłaszać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty w WKU należy ustalać telefonicznie. Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

- dodaje por. Marcin Kowal  

#CodziennieWieszWięcej

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe