Dziedzictwo narodowe kontra przedsiębiorstwo czyli co lepsze dla Rudy Kościelnej?

  • 04.08.2020, 15:16
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Dziedzictwo narodowe kontra przedsiębiorstwo czyli co lepsze dla Rudy…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na terenie Rudy Kościelnej w gminie Ćmielów ma powstać kopalnia odkrywkowa wapienia. Choć do Urzędu Gminy nie wpłynął jeszcze żaden wniosek od potencjalnego inwestora, to od kilku tygodni  temat wzbudza wiele emocji. Dlaczego?  M.in. dlatego, że to właśnie na tym terenie ma powstać park kulturowy, który jest jednym z wymogów, aby wpisane rok temu na listę światowego dziedzictwa UNESCO neolityczne kopalnie krzemienia nie straciły tego statusu, a   także dlatego, że część mieszkańców Rudy Kościelnej zachwalający walory ekologiczne swojej wsi po prostu takiej kopalni u siebie nie chce. [zobacz wideo]

 

zobacz również: enlightenedDyrekcja Krzemionek sprzeciwia się budowie kopalni wapienia. Rezerwat zniknie z listy UNESCO?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

zobacz również: enlightenedRozmowa z Andrzejem Przychodnim

loadingŁaduję odtwarzacz...

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe