O paleolitycznym malowaniu w jaskiniach porozmawiamy w sobotę w muzeum

  • 04.08.2020, 13:41
  • Źródło: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki
O paleolitycznym malowaniu w jaskiniach porozmawiamy w sobotę w muzeum fot. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Podziel się:

Oceń:

Pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na kolejne zajęcia z cyklu "Sobota w muzeum", tym razem pod hasłem "Malunki z głębin – o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach". Piękne kolorowe obrazy, pozostawione na ścianach jaskiń przez dawnych ludzi od dawna zamieszkują naszą wyobraźnię. Malunki przedstawiające m.in. stada zwierząt czy sceny polowań są nieodzownym elementem, kojarzonym z najstarszą epoką kamienia.

Na sobotnich zajęciach uczestnicy przyjrzą się tej wyjątkowej tematyce. Zastanowimy się, czym i jak malowano, co pojawiało się na ścianach najczęściej, a czego tam nie ma oraz poszukamy powodów ich powstawania.

Zajęcia odbędą się 8 sierpnia (sobota) o godz.10.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Czas trwania: ok. 1,5 h. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Zapisy prowadzone są pod nr telefonu 41 330 45 50 lub 669 970 499 oraz  mailowo [email protected] Liczba miejsc ograniczona!

Organizatorzy przypominają o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie internetowej muzeum: http://krzemionki.pl/

 

 

Źródło: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe