Egzaminacyjny sukces ósmoklasistów z gminy Bałtów

  • 03.08.2020, 20:48
  • krzysztof_krzak
Egzaminacyjny sukces ósmoklasistów z gminy Bałtów

Podziel się:

Oceń:

Wielki sukces odnieśli ósmoklasiści z gminy Bałtów. Osiągnęli oni bardzo dobre wyniki z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty i wraz z uczniami gminy Ostrowiec Świętokrzyski zajęli ex aequo I miejsce.

Do egzaminu przystąpiło w minionym roku szkolnym 32 uczniów klas ósmych w szkołach gminnych. Średnio z trzech przedmiotów (język polski, matematyka, język angielski) zdobyli oni 53 proc. punktów możliwych do zdobycia. Z języka polskiego, który napisali na 66 % okazali się najlepsi w kategorii szkół publicznych w powiecie ostrowieckim (ósmoklasiści z gminy Ostrowiec osiągnęli wynik o 9 % słabszy). Uczniowie z gminy Bałtów zdobyli 44 proc. z matematyki i 48 – z języka angielskiego (w gminie Ostrowiec Świętokrzyski wyniki te plasowały się odpowiednio na poziomie 44 i 58 procent). Sukces ósmoklasistów z gminy  Bałtów jest tym bardziej wart odnotowania, że ubiegłoroczni absolwenci szkół podstawowych z tej gminy zajęli ostatnie miejsce w klasyfikacji egzaminacyjnej uczniów kończących podstawówki.

Trzeci wynik w powiecie ostrowieckim osiągnęli ósmoklasiści z gminy Waśniów , którzy tym samym awansowali o jedno miejsce w klasyfikacji egzaminacyjnej w stosunku do roku ubiegłego. Młodzież z tej gminy zdobyli średnio 50 procent punktów, w tym 59 % z języka polskiego, 47 z matematyki i 45 z języka angielskiego.

krzysztof_krzak

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe