kpt. S. Klaus: W wakacje mamy pełne ręce roboty

  • 03.08.2020, 14:38
  • Bartek Gębusia
kpt. S. Klaus: W wakacje mamy pełne ręce roboty
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostatni weekend był dosyć intensywny, strażacy interweniowali przy pożarach traw, bel słomy czy miejscowych zagrożeniach. W sobotę 1 sierpnia do służb wpłynęło zgłoszenie o groźnym zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 9 na wysokości miejscowości Boksycka. Zderzyło się tam 6 pojazdów, w których podróżowało w sumie 12 osób, dwie z nich trafiły do szpitala. 


Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z rozbitych aut oraz odłączeniu napięcia elektrycznego w samochodach. Następnie strażacy kierowali ruchem ulicznym do momentu zakończenia prac dochodzeniowych przez policję. Na tym działania zakończono. Akcja trwała ponad 4 godziny. Udział w niej brało 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych, w tym 22 strażaków.
 

informuje - kpt. Sebastian Klaus - KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

Droga była zablokowana do późnych godzin wieczornych. W niedzielę wieczorem, strażacy zostali wezwani do pożaru ruin zamku w Ćmielowie. Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny. Plagą w czasie wakacji są kolizje, wypadki drogowe, często przez letnie rozluźnienie w takich zdarzeniach giną ludzie.

Strażacy apelują o rozwagę zarówno na drodze jak i spędzając czas nad akwenami. Nawet w wakacje nie możemy zapominać o bezpieczeństwie.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe