Ostrowczanie utworzyli żywy znak Polski Walczącej

  • 01.08.2020, 18:03
  • Bartek Gębusia
Ostrowczanie utworzyli żywy znak Polski Walczącej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzieci, młodzież, harcerze, seniorzy, żołnierze, całe rodziny, wszyscy jak jeden mąż 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17:00 stanęli i oddali hołd walczącym w 1944 roku Powstańcom Warszawskim. Członkowie Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci po raz 6 zaprosili mieszkańców powiatu ostrowieckiego do uczczenia Powstańców Warszawskich tworząc żywy znak Polski Walczącej.  1 sierpnia na ostrowieckim Rynku pojawił się wyjątkowy gość, Powstaniec Warszawski - Andrzej Jachymczyk pseudonim „Azjata”, który opowiedział o swoich przeżyciach sprzed 76 lat.  Andrzej Jachymczyk w Powstaniu Warszawskim walczył jako 15-letni chłopiec. Brał udział w takich akcjach jak atak na Dworzec Gdański czy Instytut Chemiczny, choć ataki zakończyły się niepowodzeniem to do ostatnich dni powstania dzielnie walczył z niemieckim okupantem, a do dziś wierny jest credo „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Organizatorzy wydarzenia mówią jednogłośnie: O Powstańcach, o tych, którzy walczyli za wolną Polskę trzeba pamiętać zawsze, nie tylko od święta. 

Członkowie Stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci pomagają kombatantom w każdy możliwy sposób. Biorą udział w akcjach pomocowych, wspierają różnego rodzaju inicjatywy i sami wychodzą z nowymi pomysłami. Zachęcają także do wspólnego działania bo razem można więcej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: enlightenedOSTROWIEC:  Przelali krew w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Bartek Gębusia

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe