OSTROWIEC: Przelali krew w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  • 01.08.2020, 16:05
  • Bartek Gębusia
Przelali krew w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

76 lat temu, krew powstańców rozlewała się po ulicach Warszawy, mieszkanki i mieszkańcy stolicy walczyli z niemieckim okupantem. Symbolicznie krew przelali mieszkańcy powiatu ostrowieckiego w hołdzie Powstańcom. Ogólnopolska akcja „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”  w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowana jest po raz 5 przez Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci. W zbiórce krwi wziął udział m.in.pan Krzysztof, który jest honorowym dawcom krwi i podkreśla, że nie zapomina o jej oddawaniu tak jak o Powstańcach Warszawskich. Na co dzień są chętni do pomagania,  tak i w sobotę 1 sierpnia zmobilizowali się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej,  a konkretnie terytorialsi z 102 Batalionu Lekkiej Piechoty  z Sandomierza.
Michał Ślusarz, prezes stowarzyszenia Ostrowieccy Patrioci podkreśla, że mieszkańcy miasta i całego powiatu z roku na rok liczniej odpowiadają na apel o potrzebie krwi. Takich form patriotyzmu jest nam potrzebnych więcej.

Pierwsze 30 osób, które zdecydowało się oddać krew otrzymało od organizatorów upominki. W efekcie zbiórki do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach trafiło 19 litrów krwi - tym samym to rekordowa ilość jaką udało się zebrać w Ostrowcu w ramach akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego„.

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (8)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
"
" 01.08.2020, 17:53
BRAWO!

Pozostałe