ZUS: Trwają przygotowania do uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego

  • 30.07.2020, 09:15
  • Bartek Gębusia
Trwają przygotowania do uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[Zobacz szczegóły]

Trwają przygotowania do uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego. Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego zgłaszają się do programu. Aktualnie jest to około 4 tysięcy 600 podmiotów. Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Zadaniem bonu turystycznego jest wsparcie rodzin z dziećmi do 18. roku życia, w sytuacji osłabienia kondycji ich budżetów domowych przez pandemię COVID-19. Realizacja tego bonu odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.  Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE dokonujemy aktywacji i  otrzymujemy kod, za pomocą którego płacimy pomiotowi turystycznemu. Kiedy  dokonamy płatności bonem, otrzymamy potwierdzenie tej płatności SMS-em. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością - dodatkowy bon też 500 zł. Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. 
W piątek 24 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię pod numerem telefonu: 22 11 22 111 , gdzie można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.  Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę. Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres [email protected].

Lista zarejestrowanych podmiotów będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej, która ma też ustalać prawo do bonu na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i sprawdzać  uprawnienia podmiotów turystycznych.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe