B. Cudzik: Wszystkie programy wsparcia realizowane są na bieżąco

  • 29.07.2020, 13:27
  • Bartek Gębusia
B. Cudzik: Wszystkie programy wsparcia realizowane są na bieżąco
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zawirowania spowodowane epidemią koronwirusa są przyczyną powstawania programów wsparcia nakierowanych na pomoc różnym grupom społecznym. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu ma pracy co nie miara, aby każdy, kto ucierpiał w wyniku pandemii mógł normalnie funkcjonować. Projekty w szczególności skierowane są do osób niepełnosprawnych. Wsparciem zostały objęte osoby, które z powodu zamknięcia m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej czy Środowiskowych Domów Samopomocy nie mogły uczestniczyć w zajęciach, rehabilitacjach, terapiach.Cały czas PCPR realizuje program Aktywny Samorząd. Jego I moduł zakłada likwidację barier utrudniających aktywizację zawodową i społeczną. Wnioski w ramach tego programu przyjmowane są tylko i wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia.
Na drugi moduł czyli- pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym nabór zakończył się w marcu tego roku, teraz rozdysponowywane są środki finansowe wśród beneficjantów. Jak zapewnia dyrekcja PCPR wszystkie ustawowe działania są realizowane na bieżąco i nic temu nie zagraża, zmiany nastąpiły jednak w komisjach orzekających o stopniu niepełnosprawności.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu pracuje nad kolejnymi formami wsparcia, tym razem m.in. dla dzieci w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe