Podpisano umowę na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej

  • 28.07.2020, 14:16
  • Bartek Gębusia
Podpisano umowę na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[Zobacz wideo]

W ostrowieckim Hospicjum im. Jana Pawła II utworzony zostanie Dzienny Dom Opieki Medycznej, do tej pory to 8 taka instytucja w województwie świętokrzyskim, a pierwsza w powiecie ostrowieckim.W Dziennym Domu Pomocy Medycznej wsparcie będą mogły znaleźć osoby powyżej 65 roku życia, które przebywały w szpitalu i potrzebują pomocy aby wrócić do pełni sił. Placówka w Ostrowcu będzie czynna przez cały rok, we wszystkie dni robocze, co najmniej 8 godzin dziennie. W Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II zostaną doposażone pomieszczenia, które będą służyć pacjentom, dodatkowo zostanie zamontowana nowa winda. Projekt zakłada objęcie pacjentów profesjonalną i różnorodną kadrą medyczną. W Dziennym Domu Opieki Medycznej personel zostanie dostosowany do europejskich standardów.  Dzienny Dom Opieki Medycznej w Ostrowcu nie mógłby powstać gdyby nie wsparcie finansowe ze środków unijnych. 

Placówkę poprowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim w partnerstwie z Akcją Katolicką Diecezji Sandomierskiej – a konkretnie oddziałem przy parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bartek Gębusia

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe