Nowy SOR to przykład dobrej współpracy

  • 27.07.2020, 11:01
  • Agnieszka Cybulska
Nowy SOR to przykład dobrej współpracy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

{zobacz wideo]

O potrzebie budowy nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mówiono od wielu lat. Realna szansa pojawiła się 3 listopada 2017 roku, kiedy to ostrowiecki ZOZ podpisał umowę z Ministrem Zdrowia otrzymując tym samym blisko 6 mln złotych  unijnego dofinansowania. W połowie  2018 roku budowa ruszyła. Inwestycja prowadzona była do marca 2020 roku.

Pierwsi pacjenci na nowym SOR będą przyjmowani od 30 lipca.  Nowy oddział wyróżnia przede wszystkim przestronność.  Jest to jeden z najnowocześniejszych oddziałów tego typu w regionie, w którym na tę chwilę  będzie zatrudnionych około 30 osób, zwiększenie powierzchni być może wymusi zatrudnienie kilku pielęgniarek, ale ogólne koszty utrzymania oddziału nie powinny wzrosnąć. Jak podkreśla dyrektor A. Gruza, takie komfortowe warunki pracy dają lepsze możliwości przy negocjacjach z lekarzami, których wciąż w szpitalu brakuje.
 

W uroczystym otwarciu ostrowieckiego SOR-u brali udział przedstawiciele nie tylko środowiska medycznego ale również samorządowcy, parlamentarzyści i wojewoda. Na ręce gości popłynęły słowa podziękowań a od gości wyrazy uznania i deklaracje współpracy. Przed ostrowieckim szpitalem spore wyzwania, sytuacja finansowa jest trudna a potrzeby ogromne. Wkrótce konieczne będzie wybudowanie lądowiska.

Podczas otwarcia SOR-u wielokrotnie podkreślano konieczność współpracy na wszystkich szczeblach władzy. Każda pomoc jest przecież pomocą dla ratowania zdrowia i poprawy bezpieczeństwa. Samorządowcy z powiatu ostrowieckiego wielokrotnie udowadniali, że nawet przy skromnych budżetach  pomocy nie odnawiają i  w miarę możliwości doposażają lecznicę.

 

zobacz również: enlightenedSOR ma nowa siedzibę. Nowy pawilon uroczyście otwarto

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (105)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe