SOR ma nowa siedzibę. Nowy pawilon uroczyście otwarto

  • 24.07.2020, 15:31
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[zobacz wideo i zdjęcia]

Budowa nowego pawilonu SOR-u w Ostrowcu zakończyła się już w marcu, ale oddanie do użytku opóźniło się z powodu epidemii koronawirusa. Oficjalnie, z przecięciem wstęgi i poświęceniem, nastąpiło to dziś (w piątek 24 lipca).

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od czerwca 2018 roku do marca bieżącego roku realizował projekt pn. "Budowa i wyposażenie pawilonu szpitalnego oddziału ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu poprawy funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego" w ramach Działania 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Umowa o dofinansowanie przedmiotowego projektu pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej a Skarbem Państwa - Ministrem Zdrowia została zawarta w dniu 3 listopada 2017 roku w wyniku przyznanego dofinansowania w ramach ogłoszonego przez Ministra Zdrowia konkursu, dla którego wnioski o dofinansowanie można było składać w terminie od 30.12.2016 roku do 31.01.2017 roku. Zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie projektu, na realizację projektu przyznano dofinansowanie unijne, stanowiące 85% wydatków kwalifikowanych zadania w kwocie 5 949 351,96 zł. Środki z budżetu Powiatu Ostrowieckiego to 2 340 419,56 zł, natomiast środki własne ZOZ wyniosły 4 807 350,34 zł.

W ramach inwestycji dokonano rozbudowy budynku głównego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim o nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o jednej kondygnacji użytkowej. Nowy budynek został wykonany na planie prostokąta w wewnętrznym dziedzińcu od strony wjazdu na teren szpitala.

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (86)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe