SOR ma nowa siedzibę. Nowy pawilon uroczyście otwarto

  • 24.07.2020, 15:31
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

[zobacz wideo i zdjęcia]

Budowa nowego pawilonu SOR-u w Ostrowcu zakończyła się już w marcu, ale oddanie do użytku opóźniło się z powodu epidemii koronawirusa. Oficjalnie, z przecięciem wstęgi i poświęceniem, nastąpiło to dziś (w piątek 24 lipca).

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od czerwca 2018 roku do marca bieżącego roku realizował projekt pn. "Budowa i wyposażenie pawilonu szpitalnego oddziału ratunkowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu poprawy funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego" w ramach Działania 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Umowa o dofinansowanie przedmiotowego projektu pomiędzy Zespołem Opieki Zdrowotnej a Skarbem Państwa - Ministrem Zdrowia została zawarta w dniu 3 listopada 2017 roku w wyniku przyznanego dofinansowania w ramach ogłoszonego przez Ministra Zdrowia konkursu, dla którego wnioski o dofinansowanie można było składać w terminie od 30.12.2016 roku do 31.01.2017 roku. Zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie projektu, na realizację projektu przyznano dofinansowanie unijne, stanowiące 85% wydatków kwalifikowanych zadania w kwocie 5 949 351,96 zł. Środki z budżetu Powiatu Ostrowieckiego to 2 340 419,56 zł, natomiast środki własne ZOZ wyniosły 4 807 350,34 zł.

W ramach inwestycji dokonano rozbudowy budynku głównego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim o nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego o jednej kondygnacji użytkowej. Nowy budynek został wykonany na planie prostokąta w wewnętrznym dziedzińcu od strony wjazdu na teren szpitala.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe