Koronawirus w ostrowieckich zakładach. Źródłem zakażenia starachowickie wesele

  • 20.07.2020, 12:46
  • #CodziennieWieszWięcej
Koronawirus w ostrowieckich zakładach. Źródłem zakażenia starachowickie wesele

Podziel się:

Oceń:

21 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotował w ostatnich dniach ostrowiecki sanepid. Źródłem 20 zakażeń jest wesele, które niedawno odbyło się w Starachowicach. Chorzy to pracownicy między innymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”. Dzisiaj (20 lipca) w budynku hali sportowo - widowiskowej przy ulicy Świętokrzyskiej trwają badania osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Na kwarantannie pozostaje kilkaset osób, w tym między innymi członkowie zarządu Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik”, u których pierwsze, przeprowadzone już badania na COVID-19, dały wynik negatywny.

W kilku zakładach pracy wykryto pojedyncze przypadki zakażeń z czego w trzech zakładach Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. zlecił badania przesiewowe pracowników. Do badań w dniu 20.07.2020 r. i 22.07.2020 r. zostaną pobrane 172 próby, które będą pobrane przez koronabusa oraz przy udziale Wojska Obrony Terytorialnej. Na dzień 20.07.2020 r. kwarantanną na terenie powiatu ostrowieckiego objęto 258 osób, w tym 31 osób po powrocie z zagranicy.

- informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wioletta Adamczyk- Nowak.

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe