M. Stafijowska: Pandemia zrobiła swoje. Wzrosła liczba bezrobotnych

  • 15.07.2020, 08:32
  • Bartek Gębusia
M. Stafijowska: Pandemia zrobiła swoje. Wzrosła liczba bezrobotnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu przedsiębiorców do ograniczenia ilości pracowników. Obecnie trudności w znalezieniu pracy ma wiele osób. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumowują pierwszą połowę 2020 roku.

Na koniec czerwca tego roku osób zarejestrowanych jako bezrobotne jest dokładnie 4301 z czego ponad 2200 są to kobiety i to one mają największe trudności w znalezieniu pracy.  Powiatowy Urząd Pracy mając na względzie rosnącą liczbę osób bezrobotnych wystąpił o środki z rezerwy Funduszu Pracy aby aktywizować osoby pozostające bez pracy. Wzrost bezrobocia widać w statystykach. Stopa bezrobocia na koniec 2019 roku wynosiła około 10 %, na koniec czerwca tego roku jest to już ponad 11,5%.

W 2019 roku Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim dołożył wszelkich starań aby zaktywizować jak największą liczbę osób bezrobotnych, przy niskich kosztach, za co urząd został wyróżniony w rankingu najlepszych Urzędów Pracy w Polsce.

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
/
/ 19.07.2020, 16:41
to było do przewidzenia. obawiam się, że najgorsze przed nami

Pozostałe