To będą inne niż zawsze Krzemionkowskie Spotkanie z Epoką Kamienia

  • 14.07.2020, 13:38
  • Redakcja Lokalna.TV
To będą inne niż zawsze Krzemionkowskie Spotkanie z Epoką Kamienia fot. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczne Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia przyjmą niecodzienną formę. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zapraszają na specjalny pokaz filmowy.

 

19 lipca – w 98. rocznicę odkrycia Krzemionek – swoją prapremierę będzie miał film „Krzemienne Dziedzictwo”. To produkcja, która pozwoli poznać bliżej miejsce wpisane rok temu na Listę Światowego Dziedzictwa. Film posiada charakter popularnonaukowy i zawiera obrazy dokumentalne oraz sceny fabularne prezentujące życie codzienne neolitycznych górników krzemienia pasiastego.

Projekcję „Krzemiennego Dziedzictwa” poprzedzi pokaz „Prastarego skarbu” z 1972 roku, który stanowił pierwszą próbę prezentacji w formie obrazu filmowego pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego i życia ludzi w okresie ich funkcjonowania. Po projekcji będzie możliwość dyskusji z twórcami filmu.

Organizatorzy zapraszają do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki 19 lipca o godzinie 19.00. Bilety w cenie 14 zł do nabycia przed pokazem. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: tel. 41 330 45 50 / 669 970 499 lub [email protected]

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe