W wakacje nie możemy zapominać o bezpieczeństwie

  • 10.07.2020, 14:27
  • Bartek Gębusia
W wakacje nie możemy zapominać o bezpieczeństwie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wakacje to czas odpoczynku, spędzania wolnego czasu z najbliższymi i rodzinnych wyjazdów. Jednak za nim wybierzemy się w letnie podróże musimy pamiętać o tym co najważniejsze - bezpieczeństwo. 

Przypominamy, że obecnie pod warunkiem zachowania dwumetrowego odstępu od innych osób nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni. Maseczki są jednak nadal konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, autobusach czy tramwajach.

mówi - asp. Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wybierając się w podróże autem musimy pamiętać o tym, aby było ono w stu procentach sprawne, tak żebyśmy nie zagrażali sobie i innym uczestnikom ruchu.  W wakacje często wybieramy odpoczynek na wodą. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, gdzie czuwa ratownik. Wysokie temperatury powodują, że nasze ciało jest rozgrzane i należy uważać wchodząc do wody abyśmy nie doznali szoku termicznego. Kategorycznie nie wolno skakać do wody w miejsca nieznanych przez nas, często taki skok może skończyć się kalectwem a nawet śmiercią. Policja od lat prowadzi akcję profilaktyczną Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą. 

Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem w górach.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informują o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany jest do końca września 2020 r.

opracowanie - Komenda Główna Policji

Warto zaznaczyć, że okres wakacyjny to czas żniw dla złodziei. 

Przed wyjazdem pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu naszego mieszkania lub domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte, ponieważ najczęściej w ten sposób złodzieje dostają się do naszych domów. Warto poprosić sąsiada, sąsiadkę, aby od czasu do czasu zwrócili uwagę na nasze mieszkanie oraz byli czujni, gdyby działo się coś niepokojącego.

mówi - st. sierż. Marcin Bis - KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Poznaliśmy kilka najważniejszych zasad podczas wakacji, przestrzegając ich zwiększamy szansę na to, że urlop będzie udany. 

[ZOBACZ SPOT PROFILAKTYCZNY POLICJANTÓW Z KPP W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM]

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe