Co łączy Krzemionki z rzymianami? Odpowiedź poznamy już w sobotę

  • 10.07.2020, 12:58
  • Bartek Gębusia
Co łączy Krzemionki z rzymianami? Odpowiedź poznamy już w sobotę
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotę wszyscy Ci, którzy wybiorą się do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki będą mieli niebywałą okazję aby przenieść się do przeszłości, konkretnie do czasów rzymskich.

W wiosce neolitycznej na terenie Rezerwatu będzie się działo, Legion pokaże ciekawe rekonstrukcji, uzbrojenie rzymskich żołnierzy, będzie można również zobaczyć w ich wykonaniu musztrę, która była codziennością. Dyrektora Andrzeja Przychodniego zapytaliśmy jaki związek mają rzymianie z Krzemionkami i dlaczego to właśnie oni odwiedzą Rezerwat. Legioniści, historia rzymian to nie wszystko co przygotowało na sobotę Muzeum Archeologiczne. Wiemy już, że wyzwanie przyjęli „barbarzyńcy” – m.in.  „Manufaktura Zielonych” ze Staszowa. Będzie też obecna Fundacja „Terra Operta” z Warszawy w osobie prezesa i jego małżonki. Ponownie odwiedzi nas Aleksandra Pniewska, która w ubiegłym tygodniu prowadziła warsztaty zielarskie w Rezerwacie.

To spotkanie z historią na Krzemionkach rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00 i potrwa do  godziny 18:00. W tym przypadku nie ma obowiązku wcześniejszych zapisów. W przypadku pytań należy skontaktować się z pracownikami Muzeum.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe