Nadal nie wiemy dlaczego premier nie wręczył promesy dla Ostrowca Świętokrzyskiego

  • 10.07.2020, 12:49
  • Agnieszka Cybulska
Nadal nie wiemy dlaczego premier nie wręczył promesy dla Ostrowca Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Samorządowcy, którzy wczoraj zostali zaproszeni na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim odebrali promesy w ramach Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych. Jedynym włodarzem, któremu premier nie wręczył "kartki" był obecny na sali prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, którego prowadząca całe wydarzenie Ewa Łukomska, rzeczniczka prasowa Wojewody Świętokrzyskiego, nie wyczytała. Dlaczego? Nasze pytania skierowaliśmy między innymi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Brzmiały one: Dlaczego nie wręczono promesy prezydentowi Ostrowca? Czy miasto otrzyma obiecane pieniądze? Czy Pan prezydent Jarosław Górczyński był na liście gości? Kto był organizatorem spotkania? Kto zapraszał na spotkanie z premierem?

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, którą publikujemy w całości:

 

Szanowna Pani Redaktor,

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).  Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

 

Fundusz będzie wsparciem dla:

- samorządów, które odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych. Fundusz pozwoli im realizować kolejne plany, a gminy nie będą musiały się zadłużać lub zwalniać pracowników, żeby móc prowadzić zaplanowane inwestycje.

- małych i średnich firm – realizatorów zadań inwestycyjnych samorządów. To kolejny zastrzyk środków, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także na rozwój firmy.

- Mieszkańców – bo ważne dla nich inwestycje będą bez oporów mogły być inicjowane i kontynuowane, co przyczyni się do podnoszenia jakości życia.

 

Wnioski będą kierowane do Prezesa Rady Ministrów elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Środki trafią do samorządów w ciągu kilku tygodni. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji.

 

Kwoty jakie przysługują danej gminie, miastu, powiatowi znajdują się pod linkiem https://www.gov.pl/web/rozwoj/wyszukiwarka-funduszu-inwestycji-lokalnych

 

Ostrowiec Świętokrzyski ma przydzieloną kwotę 5 414 094 zł.

 

Z poważaniem

Centrum Informacyjne Rządu

 

 

 

zobacz również:  Ostrowiec bez "kartki" od Premiera

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
As
As 10.07.2020, 20:24
Przecież kasa jest więc w czym problem bo nie rozumiem?
z O.
z O. 10.07.2020, 14:04
jak zwykle kaczystowscy urzędasy nie potrafią nawet odpowiedzieć wprost na zadane pytanie a opowiadają tylko to co im pasuje dla "dobrego" wizerunku swojej partii ; wstyd na całą Polskę !!! co na to lokalni parlamentarzyści ? niech oni przede wszystkim wytłumaczą ten skandal zlekceważenia Ostrowca Św. i demokratycznie wybranego prezydenta miasta bo musieli znać scenariusz tego spotkania , a jeśli nie wiedzieli o tej parszywej ustawce to bardzo źle o nich świadczy
alak
alak 10.07.2020, 14:00
Naprawdę nie wiecie? Odpowiedź jest bardzo prosta i oczywista.

Pozostałe