Ostrowiec bez "kartki" od Premiera

  • 09.07.2020, 14:32
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartek 9 lipca w wyjątkowym miejscu dla powiatu ostrowieckiego, w muzeum na Krzemionkach,  premier Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami aby wręczyć symboliczne "czeki" na pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Zaproszono samorządowców z czterech powiatów: ostrowieckiego, sandomierskiego, opatowskiego i staszowskiego. Jedynym samorządowcem, który nie otrzymał kartki z kwotą deklarowanych pieniędzy był obecny na spotkaniu prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego nikt lepiej niż samorządowcy nie wie na co pieniądze  z tzw. samorządowej tarczy antykryzysowej wydać. Najważniejsze jest aby byly one wykorzystane dla rozwoju gospodarczego i pomogły m.in. lokalnym firmom. Do samorządów w skali kraju ma trafić około 6 miliardów złotych.  Do powiatu ostrowieckiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi ponad 2 mln 700 tysięcy. Symboliczny "czek" odebrała  z rąk premiera starosta Marzena Dębniak, która podkreśla jednak, że pomoc jest niewystarczająca, a prawdziwą wartość strat będzie można wyliczyć dopiero po pandemii. Z jej wyliczeń wynika, że powiat ostrowiecki stracił dotychczas ok. 4,5 miliona złotych. 

Poszczególne gminy w powiecie ostrowieckim otrzymają od 500 tysięcy złotych do ponad 5 milionów złotych. Tę największą kwotę ma otrzymać Ostrowiec Świętokrzyski, - Ma otrzymać, bo dziś podczas spotkania z premierem prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński jako jedyny z zaproszonych gości  "czeku" nie dostał.

 

 

 

Do sytuacji Jarosław Górczyński odniósł się między innymi w mediach społecznościowych 

W spotkaniu z premierem RP nie uczestniczyłem jako osoba prywatna, tylko na zaproszenie, reprezentowałem mieszkańców naszego miasta. Jeśli, ktoś mnie zatem pyta, czy przez pominięcie Ostrowca Świętokrzyskiego we wręczaniu promes i to pomimo wcześniejszej deklaracji, poczułem się urażony, to odpowiem, że powinien zapytać nie mnie tylko mieszkańców. Ja na spotkaniu byłem reprezentantem ich interesów.

- napisał na facebooku prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dlaczego podczas oficjalnego wręczania promes Ostrowiec Świętokrzyski został pominięty?

W rozmowie telefonicznej senator Jarosław Rusiecki zapewnia, że pieniądze dla Ostrowca są i potwierdza że miasto otrzyma ponad 5 mln złotych, natomiast sytuacji podczas wręczania promes nie komentuje, odsyłając nas do organizatorów spotkania. Nurtujące nas pytania przesłaliśmy do  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i czekamy na odpowiedź. 

 

 

Relacja ze spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami [9 lipca, Muzeum Historyczno-Archeologiczne - Rezerwat Krzemionki]

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Cybulska

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 09.07.2020, 23:30
Tak jest!!! Podziękujmy tym panom za brak czeku a w niedziele wybierzmy bandziorów złodziei łapówkarzy i patologicznych kłamców. Wbrew własnym interesom. Brawo my!!!
alak
alak 10.07.2020, 17:57
Masz na myśli tych kłamców, których "prawdomówność" dwa razy potwierdził sąd, a suweren nazywa Pinokiem?
Zenon
Zenon 09.07.2020, 20:51
Jedyne co ostrowczanie mozemy zrobic to...podziekowac 12 lipca przy urnach...podziekujmy tym panom...
KB
KB 09.07.2020, 19:41
Ile jest pogardy w słowie "kartka".
Łuki
Łuki 12.07.2020, 04:21
Tyle i ile ta kartka znaczy czyli wielkie gówno. Można się nią podetrzeć. Dla mnie jako mieszkańca Ostrowca przekaz jest jednoznaczny. Wyznawcy "jedynie już niedługo słusznej zmiany" wsadźcie sobie tę karteczkę głęboko, tam gdzie słońce nie dochodzi. Pozdrawiam serdecznie organizatorów spotkania na Krzemionkach z Panem jak mu tam...
?
? 09.07.2020, 17:45
Nie ładnie Panie Premierze
Gdzie Prawo i gdzie Sprawiedliwość :)

Pozostałe