Questing to dobrze spędzony czas

  • 07.07.2020, 11:44
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Questing jest formą turystyki pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, w Polsce jeden z pierwszych questów jaki powstał miał miejsce w Bałtowie, a nosił nosi on nazwę „Śladami historii w żydowskim jarze”. 

W minioną niedzielę Fundacja Questingu, Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” we współpracy z kompleksem turystycznym w Bałtowie przedstawili nowy atrakcję. Quest zlokalizowany w Parku Miniatur daje możliwość poznania najciekawszych zamków,pałaców  czy obiektów warownych w przystępnej formie dla każdego.  Wydarzenie zainteresowało wiele osób. Z propozycji „Krzemiennego Kręgu” i jego partnerów skorzystały całe rodziny. Questy dostępne są na stronie internetowej poświęconej questingowi, można znaleźć tam wiele propozycji, w różnych częściach Polski, tam też dostępne są bałtowskie questy. Fundacja Questingu nie zwalnia tempa i w głowach rodzą się kolejne pomysły na questy historyczne, a będą one poświęcone hutnictwu. Inauguracja questów w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach realizowanego projektu będzie miała miejsce już we wrześniu tego roku.
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe