Pszczelarze apelują o pomoc. Zniszczono ponad 150 uli

  • 06.07.2020, 12:56
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na 159 tysięcy złotych straty oszacowali właściciele 3 pasiek mieszczących się na terenie gminy Bałtów. Nieznany sprawca bądź sprawcy zniszczyli ponad 150 uli.

Jednym z poszkodowanych jest Pan Krzysztof Kozłowski, którego rodzina od trzech pokoleń zajmuje się pszczelarstwem. Pan Krzysztof podkreśla, że straty są ogromne i nie chodzi o finanse, pszczoły są niebywale potrzebne dla środowiska.Pszczelarze którzy stracili ule w wyniku tego zdarzenia nie mają wątpliwości, że zniszczeń dokonała osoba, która zna się na pszczołach.

Przygotowanie takiej pasieki wymaga wiele pracy, rodziny pszczele ze zdewastowanych uli niestety w tym sezonie w większości nie będą mogły służyć środowisku i pszczelarzom, którzy apelują o zdrowy rozsądek i pomoc w odnalezieniu sprawcy tego haniebnego czynu. Wszystkie osoby, które mogą posiadać istotne informacje w śledztwie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bartek Gębusia

Zdjęcia (7)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Natan Jobel
Natan Jobel 07.07.2020, 13:15
Warto zaopatrzyć się w fotopułapki. Nie są duże a dobrze ukryte pomogą wykryć wandala!

https://spy-optic.pl/fotopulap…

Pozostałe