Wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrowca

  • 03.07.2020, 14:43
  • Agnieszka Cybulska
Wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrowca
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim w piątek (3 lipca) po godzinie 12.00 wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu, który jest oskarżony o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Sprawa dotyczy zdarzeń z 2016 roku i przetargu, który miał wyłonić firmę odbierającą śmieci z terenu Ostrowca. Ogłoszony przetarg unieważniono z powodu braku oferenta spełniającego wymogi. Potem wybrano z wolnej ręki inną firmę, której oferta była o prawie dwa miliony złotych droższa. Z opinii biegłych wynika, że oferty, które odrzucono spełniały wszystkie wymogi przetargu  czyli zostały odrzucone bezpodstawnie. W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia ostatecznie dwóch zarzutów. 

W dniu dzisiejszym to postępowanie zostało zakończone skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Akt oskarżenia odejmuje dwa zarzuty stawiane  Jarosławowi G.  Pierwszy związany jest z przekroczeniem i poświadczeniem nieprawdy jako funkcjonariusza publicznego co do okoliczności mających istotne znaczenie w toku procedury przetargowej, przeprowadzenie jej w taki sposób, narusza zasady konkurencyjności i działa na szkodę interesu publicznego oraz interesu prywatnego podmiotu startujących w tym przetargu. Kolejny, drugi zarzut dotyczy poświadczenia nieprawdy w kolejnej procedurze przetargowej. Czekamy teraz na wyznaczenie przez sąd terminu rozprawy i przeprowadzenie dowodów oraz wydanie przez sąd wyroku.

informuje - Daniel Prokopowicz - Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach,  dodając, że za zarzucane czyny prezydentowi Ostrowca grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Agnieszka Cybulska

Pozostałe