Czarna Glina z drogą nie do przejścia

  • 03.07.2020, 11:41
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miejscowość Czarna Glina w gminie Ćmielów, malownicze, leśne tereny, i wiele ciekawych miejsc. Tu znajdują się  groby powstańców, jest zabytkowa kapliczka. Przez Czarną Glinę przebiega szlak turystyczny. Chciałoby się powiedzieć: miejsce idealne letni odpoczynek ale.... droga do domu tutejszych mieszkańców do łatwych nie należy.

Od miejsca kiedy „kończą się” Piaski Brzóstowskie droga w kierunku Czarnej Gliny jest w fatalnym stanie - warto dodać, że jest to jedyna droga dojazdowa. Błoto, dziury, koleiny, nieuprzątnięte pobocza. Pani Krystyna Grudzień, mieszkanka  Czarnej Gliny  ma 93 lata, ma problemy z poruszaniem się nie tylko ze względu na wiek i  stan zdrowia, trudności potęguje infrastruktura. Poruszać może się po małym obszarze przy domu, a dalej jest błoto i dziury. Mieszkańcy Czarnej Gliny  od wielu lat proszą o doprowadzenie drogi do stanu użyteczności. Z ich relacji wynika, że są odsyłani od jednego urzędu do drugiego. Mieszkający w Czarnej Glinie uważają, że ich prośby nie są poważnie traktowane. 

O sytuacji mieszkańców czarnej Gliny rozmawialiśmy telefonicznie z naczelnikiem Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu Ostrowieckiego, który podkreślał, że wykonanie tego odcinka drogi jest bardzo kosztowne, kwota realizacji zadania można wynieść nawet 5 milionów złotych.  Starostwo wystąpiło już o wsparcie finansowe z tzw. powodziówek jednak do dziś nie ma żadnych informacji co do przyznania takich środków. Jak zapewnił naczelnik Tomasz Mroczek problem jest znany urzędnikom i jedyne co teraz może obiecać to to, że na drodze dojazdowej do Czarnej Gliny będzie regularnie rozsypywane kruszywo i będzie ona wyrównywana.  
 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: enlightenedĆMIELÓW: Współpraca popłaca co widać na ulicy Skała

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe