H. Żądło: Musimy rozsądnie gospodarować budżetem

  • 02.07.2020, 08:42
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do gmin z terenu powiatu ostrowieckiego trafiło wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorządowych finansowanego przez Fundusz COVID-19.

Pół miliona złotych otrzyma gmina Bałtów z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Program wsparcia samorządów ma pomóc w zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji. Hubert Żądło - Wójt Bałtowa przedstawił najważniejsze plany na najbliższy czas. Priorytetowo w gminie zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne, a w przyszłym roku planowane jest wybudowanie kanalizacji w miejscowości Okół. Samorządy w obecnym czasie muszą rozsądnie gospodarować budżetem bo wpływ m.in. z podatku dochodowego są ograniczone dlatego też niezbędne było wsparcie samorządów, pojawiło się ono w tzw. Tarczy Antykryzysowej 4.0. Dzięki rządowemu wsparciu władze gminy Bałtów, mimo pandemii mogą planować inwestycje, a plany na najbliższe lata są ogromne tak jak potrzeby mieszkańców. W głowach włodarzy rodzą się kolejne pomysły i inwestycje. Na terenie gminy ma powstać Zakład Usług Komunalnych, jednak na ten moment potrzebne są kolejne środki finansowe aby móc zapewnić odpowiednią bazę lokalową i sprzętową. 
   Dofinansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych zaczynają się od pół miliona złotych, a sięgają nawet 93 milionów. Do gmin i powiatów w województwie świętokrzyskim trafiło blisko ćwierć miliarda złotych. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe