Ostrowiec „kręci kilometry” i chce być Rowerową Stolicą Polski

  • 30.06.2020, 12:35
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trwają treningi przed wrześniową rywalizacją o miano „Rowerowej Stolicy Polski”, zmagania ponad 30 miast rozpoczną się 1 września. Aktualnie środowisko rowerowe w Ostrowcu „kręci kilometry”.

Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje obecnie drugie miejsce. Zawody powstały z inicjatywy prezydenta Bydgoszczy, po raz kolejny to wydarzenie integruje środowiska rowerowe w całej Polsce. Do akcji może przyłączyć się każdy. Dzięki tej aplikacji koordynatorzy w poszczególnych miastach mogą zobaczyć tzw. mapę ciepła  - jest to ślad GPS, który zostawia każdy z rowerzystów i pokazuje gdzie najczęściej podróżują. Ścieżek rowerowych jest co raz więcej, jednak te, które już wysłużyły się rowerzystom wymagają modernizacji. 

W pierwszej edycji „Rowerowej Stolicy Polski” Ostrowiec uplasował się na 6 miejscu, patrząc na obecną kwalifikację w treningach są duże szanse aby miasto utrzymało się na podium. 

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 30.06.2020, 19:01
Jadąc ścieżką rowerową w kierunku Bałtowa uszkodziłem koło tzw.ósemeczka bo krawężniki wystają dużo ponad asfald.Jeżdżę drogim rowerem szosowym więc,dziś omijam tą trase.
Rob
Rob 23.08.2020, 14:06
Krawężniki zawsze wystają ponad asfalt. Zabrakło koledze umiejętności.

Pozostałe