Ziołowy spacer po rezerwacie Krzemionki

  • 29.06.2020, 10:14
  • Bartek Gębusia
Ziołowy spacer po rezerwacie Krzemionki
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 27 czerwca odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu „Sobota w Muzeum” organizowane przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Człowiek od wieków, nieodłącznie związany jest z przyrodą, z której czerpie różnorakie korzyści m.in. pożywienie i inne surowce. Trudno w skrócie opowiedzieć o tym jak nasi przodkowie, wykorzystywali na przykład rośliny. Lasy bogate są w rośliny i zioła, które wykorzystywali nasi przodkowie. O bogactwach Rezerwatu Krzemionki mieli okazję przekonać się uczestnicy sobotnich warsztatów „Leśne ścieżki historii”. Spacer ziołowy, ciekawostki na temat rośli ale nie tylko uczestnicy warsztatów mogli sami przygotować napar. Kolejna już propozycja z jaką wyszli pracownicy Muzeum Historycznego i Rezerwatu Krzemionki przypadła do gustu uczestnikom. Spotkania edukacyjne z cyklu „Sobota w Muzeum” to za każdym razem niebywale ciekawe wydarzenia. A już w sobotę 4 lipca kolejne zajęcia. Zajęcia będą dotyczyły rzeźbiarstwa, uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać rzeźby z mydła. 

Nie warto zwlekać z decyzją, warto jak najszybciej skontaktować się z Muzeum, telefonicznie czy mailowo i zapisać się na zajęcia bo liczba miejsc jest ograniczona.  

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe