OSTROWIEC: Strażacy szkolą swoje umiejętności. Tym razem ćwiczenia w kinie Etiuda

  • 25.06.2020, 13:10
  • Bartek Gębusia
Strażacy szkolą swoje umiejętności. Tym razem ćwiczenia w kinie Etiuda
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W godzinach porannych, 25 czerwca strażacy z Ostrowca Świętokrzyskiego ćwiczyli schematy postępowania podczas pożaru, ewakuację poszkodowanych oraz kwalifikowaną pierwszą pomoc.

Szkolenie strażaków, podnoszenie ich kompetencji i dbanie o kondycję fizyczną to codzienność tych, którzy codziennie ryzykują swoje życie dla drugiego człowieka. Harmonogram ćwiczeń strażaków przez obecną sytuację epidemiczną w kraju musiał zostać zmodyfikowany i ograniczony tak, aby w bezpieczny sposób trenować strażaków. Dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej priorytetem jest to aby strażacy byli jak najbardziej przygotowani podczas akcji, poznawali budynki, miejsca, w których może dojść do niebezpiecznych sytuacji, bo znając m.in. rozkład pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej łatwiej jest prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze. Dzisiejsze ćwiczenia na terenie kina Etiuda pozwoliły strażakom na sprawdzenie swoich umiejętności. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe