WSBiP: Jesteśmy otwarci na osoby niepełnosprawne. Zwiększamy swoją dostępność

  • 25.06.2020, 11:36
  • Bartek Gębusia
WSBiP
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim chce aby potrzeby osób zostały zauważone, a bariery zaczęły znikać. Stąd też też udział uczelni w wyjątkowym projekcie.

Każdy chciałby czuć się pełnoprawnym obywatelem swojego kraju, każdy chciałby mieć równe prawa i możliwości rozwoju. W społeczeństwie funkcjonują różne grupy ludzi, mniejszości narodowe i Ci, których życie z powodu niepełnosprawności czy choroby jest utrudnione.  Osoby niepełnosprawne mają wiele potrzeb, często zmuszone są korzystać z pomocy osób trzecich, łamanie barier zarówno tych infrastrukturalnych jak i poszerzanie świadomości społeczeństwa jest na wagę złota. Projekt, który obecnie realizuje Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu jest wyciągnięciem pomocnej dłoni do osób niepełnosprawnych. 
Kadra i pracownicy ostrowieckiej uczelni podczas warsztatów świadomościowych, prowadzonych przez osoby, które borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują takie osoby w życiu codziennym.  W ramach projektu zwiększy się dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych.

Każda złamana bariera to krok w stronę normalności dla osób niepełnosprawnych. Pamiętajmy, że niepełnosprawnymi możemy stać się w każdym momencie życia, nigdy nie wiemy co przyniesie los. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe