Kolejne pieniądze od WFOŚiGW dla OSP

  • 23.06.2020, 14:25
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Prawie 300 ochotniczych jednostek straży pożarnej otrzyma pieniądze na nowy sprzęt, wyposażenie wozów i remiz. Pieniądze w kwocie 1 800 000 zł przyznał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W poniedziałek 22 czerwca na konferencji przekazano symboliczne bony.

- Do tej pory takiej ilości dofinansowania z programu OSP nie było. W roku poprezdnim dofinansowaliśmy 100 jednostek

– mówił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.

 

- Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie OSP, które sięgnęły po środki finansowe, otrzymują to wsparcie, żeby doposażyć swoje straże

– dodała poseł Agata Wojtyszek, podkreślając, że w poniedziałek rozpoczął się również nabór na dofinansowanie do remontów remiz strażackich. Na ten cel przekazane zostaną ponad 2,5 miliona złotych. Wnioski już można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

 

 

KOMUNIKAT:

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe