Trwają przygotowania do Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia

  • 23.06.2020, 11:59
  • Bartek Gębusia
Trwają przygotowania do Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia od lat cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zawsze były one nieodłącznym elementem wakacyjnego kalendarza. Wówczas miłośnicy archeologii spotykali się aby posłuchać ciekawych prelekcji, wziąć udział różnorodnych warsztatach czy obejrzeć rekonstrukcje. Niestety tegoroczne edycja wydarzenia będzie mocno ograniczona.

W tym roku pracownicy Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu proponują prelekcję filmu, który poświęcony jest Dolinie Rzeki Kamiennej. W głównej mierze film będzie przedstawiał Krzemionki, które prawie rok temu zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Jednak aby wziąć udział w Krzemionkowskich Spotkaniach należy wcześniej zarejestrować, wypełnić odpowiednią ankietę, a w dniu wydarzenia poddać się badaniu temperatury i przestrzegać obowiązujących zaleceń Sanepidu. 

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim pracuje nad nową propozycją edukacyjną, a dokładnie dokument dotyczący dziedzictwa krzemiennego. W produkcji biorą udział także rekonstruktorzy, którzy uczestniczyli w Krzemionkowskich Spotkaniach z Epoką Kamienia. 

Na ten moment jeszcze nie ustalono jaki tytuł będzie nosiła ta seria edukacyjna, jednak jak zapowiada dyrekcja Muzeum będzie to ciekawa, edukacyjnaprzygoda dla wszystkich entuzjastów, miłośników, pasjonatów archeologii. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe