Powiat ostrowiecki z nowymi liniami komunikacyjnymi

  • 01.07.2020, 09:55
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ramach II naboru wniosków o dofinansowanie tworzenia nowych linii komunikacyjnych powiat ostrowiecki otrzyma blisko 600 tysięcy złotych.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym uda się utworzyć aż 19 nowych linii autobusowych, najwięcej bo aż 13 powstanie w gminie Waśniów.  Będą one przebiegać przez takie miejscowości jak: Grzegorzowice, Wronów, Mirogonowice, Wojciechowice, Nowy Skoszyn, Kraszków, Janowice, Garbacz, Mominę i Waśniów.
O trzy kolejne połączenia wzbogaci się gmina Bałtów.  Jedna z linii będzie miała charakter wakacyjny i połączy dworzec kolejowy w Ostrowcu z kompleksem turystycznym w Bałtowie. Dwa pozostałe pozwolą mieszkańcom Okołu, Wólki Bałtowskiej, Wólki Bałtowskiej Kolonii, Wólki Pętkowskiej i Michałowa na dojazd do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Kolejne dwie linie powstające na terenie gminy Ćmielów pozwolą na komunikację z Ostrowcem Św. mieszkańcom takich miejscowości jak: Buszkowice, Przeuszyn, Trębanów, Jastków, Smyków, Borownia, Ruda Kościelna, Stoki Stare, Stoki Duże, Stoki Małe, Boria, Podgórze i Wiktoryn.

Modyfikacji zostanie również poddana istniejąca linia w gminie Kunów, która od tej pory będzie miała swój przystanek początkowy w miejscowości Doły Biskupie.

 

KOMUNIKAT:

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe