Rozstrzygnięto przetarg na budowę V etapu ulicy Zagłoby

  • 04.06.2020, 17:14 (aktualizacja 05.06.2020, 16:38)
  • Agnieszka Cybulska
Rozstrzygnięto przetarg na budowę V etapu ulicy Zagłoby https://www.gov.pl/web/infrastruktura/blizej-realizacji-obwodnicy-ostrowca-swietokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Konsorcjum firm Fabe Polska - lider i SP Sine Midas Stroy w systemie w systemie "Projektuj i buduj w latach 2020-2023" będzie wykonawca małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Przetarg rozstrzygnięto wczoraj (4 czerwca).

Oferta opiewająca  na około 52,9 mln złotych została wyłoniona przez komisję przetargową jako najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9.  Jednym z warunków podpisania umowy z wykonawcą będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie Projektuj i buduj w latach 2020-2023.

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Satysfakcji z tak szybkiego obrotu sprawy nie kryje senator Jarosław Rusiecki, który wraz z posłem Andrzejem Kryjem był świadkiem podpisania aneksu zwiększającego środki na tę inwestycję. [zobacz wideo]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu, zwiększenia komfortu jazdy zarówno dla kierowców podróżujących tranzytem, jak i zmotoryzowanych z samego Ostrowca, a także zminimalizuje niedogodności związane z korkami i hałasem w centrum miasta. Obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi krajowej nr 9.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 06.06.2020, 17:11
Jaka Obwodnica ?!
O czym wy mówicie .Ostrowiec Świętokrzyski nie ma ,i nie będzie miał obwodnicy .
gość
gość 07.06.2020, 22:58
skoro jest przetarg to musi ruszyć budowa. Firma nie pozwoli na nie wybudowanie. Podpisali umowe to będzie. I bardzo dobrze, bo korki na Sandomierskiej kilometrowe i mieszkać tam się nie daje

Pozostałe