„Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP” czyli jak w Budowlance kształci się ekonomistów

  • 05.06.2020, 13:58
  • Bartek Gębusia
„Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP”
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu na co dzień kształci fachowców w różnych kierunkach m.in. budownictwa, geodezji, marketingu i reklamy, a od lutego tego roku w szkole realizowany był projekt „Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP”. 

W ramach wspomnianego projektu uczennice „Budowlanki” brały udział w Ekonomicznym Maratonie Internetowym. W województwie świętokrzyskim do udziału w tym konkursie przystąpiło 10 drużyn. Uczennice przez dziewięć tygodni, rozwiązywały zadania o kredytach, lokatach i upadłości konsumenckiej. Dziewczyny zdobyły IV miejsce i wyróżnienie. Jak same podkreślają to wyjątkowa lekcja, na której można było wiele się nauczyć. 

Projekt składał się w sumie z 4 konkursów oprócz wspomnianego wcześniej Maratonu, uczennice prowadziły bloga, który dotyczył, między innymi: historii pieniądza, giełd pieniężnych oraz praw konsumenta. W module „Akademia Ekspertów Pieniądza” wyróżnienie zdobyła Wiktoria Domańska za wykonanie plakatu promujący bezpieczeństwo zakupów w sieci. I miejsce w województwie drużyna Zespołu Szkół nr 2 zdobyła w rundzie „Mistrzowie Rekrutacji” przedstawiając oryginalny scenariusz rekrutacji do pracy.
Certyfikaty ukończenia projektu, nagrody oraz specjalne podziękowania drużyna z Budowlanki otrzymała z rąk przedstawicielki Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach - dr Elizy Sułkiewicz.

Z pewności znajomość ekonomi, pomoże tym młodym ludziom w dalszym życiu i rozwoju kariery. W szkole realizowane są różnorodne projekty, które mają zapewnić uczniom lepszy start w dorosłe życie. 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
z Budowlanki
z Budowlanki 07.06.2020, 22:59
Moja kochana szkoła <3

Pozostałe