Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali w Rudniku nad Sanem i w Kałkowie-Godowie

  • 03.06.2020, 17:11
  • Fundacja imienia ks. Czesława Wali
Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali w Rudniku nad Sanem i w Kałkowie-Godowie

Podziel się:

Oceń:

Przewodnicząca Fundacji imienia ks. Czesława Wali i cały jej Zarząd zwracają się z apelem do wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych ks. Czesława Wali- niezwykłego kapłana, by zamiast kwiatków składanych na Jego grobie przeznaczyć te pieniądze na rzecz fundacji, która zamierza przy pomocy nas wszystkich ukończyć rozpoczęte przez księdza infułata dzieło. Konto fundacji : Fundacja imienia ks. Czesława Wali, ul. Piaskowa 11A, 37-420 Rudnik nad Sanem. Darowizny  Bank Pekao SA 48 1240 2760 1111 0010 86324130. Ogromnym marzeniem zmarłego ks. Czesława Wali była budowa ogólnopolskiego domu dla głuchoniemych, której nie zdążył dokończyć.

Ksiądz Czesław Wala zmarł w wieku 84 lat w niedzielę 31 maja w Rudniku.

Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali, twórcy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Kałkowie odbędą się zarówno w Rudniku nad Sanem, gdzie się urodził i ostatnio mieszkał i gdzie odszedł do Domu Ojca, jak i Kałkowie-Godowie, w którym zostawił ogromne dzieło swego życia promieniujące na całą Polskę Sanktuarium Matki Bożej Bolesnawej Pani Ziemi Świętokrzyskiej i szereg innych obiektów służących pomocy drugiemu człowiekowi i jego rozwojowi duchowemu.

W czwartek (4 czerwca), o godz. 19:30 w Rudniku-Stróży, rodzinnej parafii zmarłego księdza infułata Czesława Wali, będzie miała miejsce msza święta w jego intencji.

Dzień później, w piątek (5 czerwca) o godz. 11:00 odbędzie się msza święta w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem. Następnie trumna z ciałem ks. Wali zostanie przewieziona do Kałkowa. Tam o godz. 15:00 rozpocznie się czuwanie z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po nim będzie czas na modlitwę indywidualną połączoną z programem słowno-muzycznym. O godz. 20:00 przewidziano mszę świętą, po której do godz. 23:00 trwać będzie czuwanie. Będzie ono kontynuowane od godz. 7:00 w sobotę.

W sobotę, 6 czerwca. przed 11:00 ciało zmarłego przeniesione zostanie do ołtarza polowego, gdzie odprawiona zostanie msza pogrzebowa. Po Eucharystii ciało zostanie złożone w dolnym kościele w Kałkowie.

 

Fundacja imienia ks. Czesława Wali

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wincenty
Wincenty 04.06.2020, 08:21
Doskonały pomysł zarządu fundacji - "kwiatek"ode mnie już wpłacony

Pozostałe