Senat przyjął ustawę o wyborach prezydenckich

  • 02.06.2020, 09:06
  • #CodziennieWieszWięcej
Senat przyjął ustawę o wyborach prezydenckich
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Senat w poniedziałek po godz. 23.00 przegłosował kilkadziesiąt poprawek do ustawy o tegorocznych wyborach prezydenckich. Ustawa wraca do Sejmu.

Poniedziałkowe głosowanie poprzedziła długa debata senatorów. Po godzinie 23.00 odbyło się głosowanie. Za ustawą wraz z poprawkami głosowało 94 senatorów, przeciw oddano jeden glos, wstrzymały się cztery osoby. Ustawa umożliwia przeprowadzenie wyborów prezydenckich w sposób mieszany czyli wyborcy będą mogli oddać swój głos zarówno w lokalu, jak i korespondencyjnie. Wybory będą mogły się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Teraz ustawa wraca do Sejmu, który wznowi obrady dziś po południu i  wstępnie zaplanowano przeprowadzenie głosowania nad poprawkami Senatu do ustawy dotyczącej tegorocznych wyborów prezydenckich.

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe