"To jest wynik pewnych decyzji politycznych, o które zabiegaliśmy"

  • 28.05.2020, 13:39
  • Agnieszka Cybulska
"To jest wynik pewnych decyzji politycznych, o które zabiegaliśmy"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Środki na budowę obwodnicy i procedura przetargowa to dwie kwestie, które są ze sobą powiązane, ale to, że znalazły się dodatkowe pieniądze na budowę V etapu ulicy Zagłoby to wynik decyzji politycznych, o które zabiegaliśmy - mówili dziś (28 maja) na konferencji prasowej ostrowieccy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki.

W lipcu 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach ogłosiła drugi przetarg (pierwszy został unieważniony) na budowę tzw.  małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. We wrześniu otwarto oferty i wtedy okazało się, że  przewyższają one zakładaną kwotę   Najtańsza oferta opiewała na kwotę blisko 53 miliony złotych GDDKiA zabezpieczyła 48 mln zł, zatem brakowało ok 5 mln Sprawa budowy V etapu ulicy Zagłoby stanęła w miejscu.

Wspólnie z panem Senatorem podejmowaliśmy w tym czasie wiele działań, zabiegów, które miały służyć temu , aby w przypadku pozytywnej oceny złożonych dokumentów, znalazły się środki na dokończenie tych prac przetargowych i mogło nastąpić wyłonienie wykonawcy -

- tak na konferencji prasowej 28 maja mówił, w towarzystwie senatora Jarosława Rusieckiego poseł Andrzej Kryj, podsumowując okres od września 2019  do dnia 26 maja 2020 roku , kiedy to w ministerstwie infrastruktury i rozwoju podpisano stosowny aneks zwiększający zabezpieczone środki finansowe na budowę ostrowieckiej "małej obwodnicy".
 

W tej chwili możemy już powiedzieć, że środki na to się znalazły, że umożliwi to po pierwsze zamknięcie tej procedury, a w drugim etapie wyłonienie najtańszej i najkorzystniejszej, mam takie przekonanie, oferty

- dodaje poseł Andrzej Kryj.

Słowa podziękowań dla ministrów skierował podczas konferencji prasowej senator Jarosław Rusiecki: 

Byliśmy optymistami, wiedzieliśmy ,że to też musi troszeczkę potrwać i to rozwiązanie się znalazło. Przychylność    szczególnie tutaj pana ministra Rafała Webera- sekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury w poszukiwaniu tych środków w ramach budżetu przeznaczonego na inwestycje drogowe, wymaga szczególnego podziękowania, i przychylność ministra infrastruktury, n pana Andrzeja Adamczyka.

Postępowanie przetargowe cały czas  jest w toku. Decyzja o przedłużeniu terminu związania ofertą leży wyłącznie po stronie wykonawców zainteresowanych dalszym udziałem w przetargu. Wykonawca może przedłużać ten termin o okres, który sam uzna za stosowny. Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania "zaprojektuj - wybuduj". Termin realizacji to maksymalnie 36 miesięcy. Wybudowany blisko 3 km odcinek jednojezdniowej drogi, stanowić będzie istotny element układu drogowego Ostrowca Świętokrzyskiego. Pozwoli on na zmianę przebiegu kierunkowego drogi krajowej nr 9, na terenie miasta. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 29.05.2020, 16:15

5 lat rządów - partia zdobywa wszystkie miejsca w senacie i 90% poselskich w regionie. I po 5 latach dostaje mgliste przyrzeczenie przekazanie pieniędzy na organizację przetargu w przyszłości. Nie no, jest się czym chwalić :/ żenada!
mieszkaniec
mieszkaniec 30.05.2020, 11:39
Jaka szkoda,że nie zauważyłaś-eś ile PiS zrobił dla polskich rodzin,seniorów ile dróg powstało no i do końca życia nie muszę pracować o innych sprawach tych społecznych,które w dalszym ciągu są realizowane nie wspomnę.Proszę Cię to tylko obwodnica która wcześniej czy później powstanie.Tylko czy to będzie z korzyścią dla naszego miasta?kiedy to wszyscy będą omijać szerokim łukiem nasze miasto.Seniorzy nie utrzymają naszego miasta.Pozdrawiam
kilka pytań
kilka pytań 31.05.2020, 11:23
??? o czym ty tu piszesz ? "... i do końca życia nie muszę pracować" - a kto cię zmuszał do pracy przed 2015 rokiem ? czemu nic nie wspominasz o zgłoszonych do prokuratury licznych powiadomieniach o nadużyciach i rozrzutności finansowej działaczy PiS ?? czy faktycznie uwielbiasz rozdmuchiwany do granic absurdu PR naszych lokalnych parlamentarzystów ??
/
/ 29.05.2020, 05:47
WOW !

Pozostałe