Remont Alei Jana Pawła II potrwa do końca czerwca

  • 28.05.2020, 12:48
  • Bartek Gębusia
Remont Alei Jana Pawła II potrwa do końca czerwca
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Łatwiej skręcimy w lewo, szybciej wyjedziemy z parkingu. Będzie nowa nawierzchnia, wymienione zostaną krawężniki i doprowadzone do porządku pasy zieleni. Taki w skrócie można opisać to co zaplanowano na Alei Jana Pawła II. Remont trwa od kilku tygodni.

Remont w pełni, utrudnienia jeszcze chwilę potrwają. Na tym etapie trzeba jeszcze wykonać regulację studzienek kanalizacyjnych, wpustów deszczowych i nałożyć warstwę ścieralną.  Zatoczka autobusowa za skrzyżowaniem Alei Jana Pawła II z ulicą Bałtowską już ma nową nawierzchnię. W trakcie prac pojawiły się również zmiany i wykonano kilka nowych udogodnień dla kierowców .

Wartość remontów na Alei Jana Pawła II wyniesie blisko 1 mln 130  tys  tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Ostrowieckiego, który na ten cel musiał mieć 50 %, bo  50 % środków dołożył Fundusz Dróg Samorządowych. Z pomocą powiatowi przyszła gmina Ostrowiec, która pokryła  75 % wymaganego wkładu. Miasto przekazało ponad 420 tysięcy złotych. Zatem powiat wydał tylko 25 % z połowy kwoty na inwestycje. 
Oba samorządy, i miejski i powiatowy deklarują dalsze  wspólne działanie zachęcając do współpracy inne instytucje.

Aleja Jana Pawła II  to główna ulica w Ostrowcu. Jeżdżą po niej samochody i osobowe i te o dużym tonażu a także komunikacja zbiorowa, zatem jej wygląd ma znaczenie i estetyczne i praktyczne. Na trwający teraz remont kierowcy czekali kilka lat, utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilkanaście dni. Planowane zakończenie robót to końcówka czerwca.

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
,,,
,,, 28.05.2020, 17:59
Logika Logistyka szwankuje.Przydał by się ktoś do kierowania ruchem. pod czas prowadzonego remontu .Ejjjjj ty ku... gdzie jedziesz nie tym pasem ch... Trochę nie wypada TRAKT Pomyślcie ! Ogólnie remont na + Nareszcie :)
Gość
Gość 28.05.2020, 19:43
Przepraszam,że się wtrącę w słowo. Szanowny użytkowniku, Ci panowie robią kawał solidnej pracy,pomimo zagrożenia w dobie pandemii,warunków pogodowych jak i również ze strony uczestników ruchu. Są znaki,ograniczenia oraz maszyny. Gdyby każdy uczestnik ruchu zachował należną ostrożność oraz szacunek do ich aktualnych prac,myślę że obyłoby się bez przykrości.
Pozdrawiam

Pozostałe