Coś drgnęło w sprawie " V etapu Zagłoby"

  • 27.05.2020, 09:50
  • Agnieszka Cybulska
Coś drgnęło w sprawie " V etapu Zagłoby"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sprawa budowy tzw. V etapu ulicy Zagłoby czyli "małej obwodnicy: Ostrowca Świętokrzyskiego stanęła w miejscu we wrześniu 2019 roku, kiedy to oferty złożone w postępowaniu przetargowym o ok. 5 mln złotych przekraczały środki finansowe zabezpieczone na inwestycje przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W lipcu 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach ogłosiła drugi przetarg (pierwszy został unieważniony) na budowę tzw.  małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. We wrześniu otwarto oferty i wtedy okazało się, że  przewyższają one zakładaną kwotę 48 milionów złotych.  Najtańszą ofertę, na kwotę 52 miliony 921 tysięcy złotych, złożyło konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy . Ta oferta przewyższała  koszt zaplanowany o ok. 5 mln złotych. Pozostałe oferty kształtowały się na poziomie między ponad 62 milion  złotych do blisko 76 milionów złotych. Wszyscy oferenci zaproponowali skrócenie czasu realizacji inwestycji o 3 miesiące i wydłużenie gwarancji na wybrane asortymenty robót o 5 lat. Termin związania oferentów złożonymi ofertami upływał w lutym 2020 roku. 

Sytuacja pozostała w zawieszeniu, jak nas informowała wówczas Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista do spraw komunikacji w oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach: " postępowanie przetargowe dla zadania polegającego na zaprojektowaniu i budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego pozostało w toku.  Decyzja o przedłużeniu terminu związania ofertą leży teraz wyłącznie po stronie wykonawców zainteresowanych dalszym udziałem w przetargu. Wykonawca może przedłużać ten termin o okres, który sam uzna za stosowny". Tak też się stało, postępowanie przetargowe jest w toku, a 26 maja w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju podpisano aneks, zwiększający środki finansowe na budowę tego blisko 3 km odcinka jednojezdniowej drogi, która  stanowić będzie istotny element układu drogowego Ostrowca Świętokrzyskiego, gdyż pozwoli na zmianę przebiegu kierunkowego drogi krajowej nr 9, na terenie miasta.

Więcej informacji wkrótce. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (2)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gosc
gosc 29.05.2020, 15:10
5 lat rządów - partia zdobywa wszystkie miejsca w senacie i 90% poselskich w regionie. I po 5 latach dostaje mgliste przyrzeczenie przekazanie pieniędzy na organizację przetargu w przyszłości. Nie no, jest się czym chwalić :/

Pozostałe