Żelazna Dolina

  • 19.07.2020, 09:36
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
Żelazna Dolina
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Żelazna Dolina jest programem przypominającym o ważnej roli, jaką spełniała dolina rzeki Kamiennej blisko 2000 lat temu.

W rejonie dzisiejszych: Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic zamieszkiwali wówczas ludzie trudniący się uzyskiwaniem żelaza. Pozostawili po sobie nie tylko ślady produkcji cennego metalu. Filmowa opowieść w skróconej formie prezentuje wybór informacji dotyczących badań nad starożytnym hutnictwem, ich wyników, a w szczególności ustaleń, kim byli twórcy tego antycznego zagłębia, którego główną pozostałością jest żużel znajdowany do dnia dzisiejszego na polach uprawnych. Zagadnienia te są corocznie prezentowane "na żywo" w trakcie imprezy edukacyjnej pn. "Żelazne Korzenie". Film powstał celem stworzenia namiastki spotkania, które nie może się w roku bieżącym odbyć w związku ze stanem epidemii. Wydaje się, że w prezentowanej formie, stanowi on nie tylko namiastkę, ale znaczące uzupełnienie informacji, które powinny trafić do programu szkolnego, być może nie tylko w naszym regionie.

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe