Sytuacja w szpitalu stabilizuje się. Oddziały wracają do pracy

  • 22.05.2020, 13:21
  • Bartek Gębusia
Sytuacja w szpitalu stabilizuje się. Oddziały wracają do pracy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od dziś (22.05.2020) zaczyna funkcjonować oddział neurologii w ostrowieckim szpitalu, o czym poinformował dyrektor naczelny lecznicy - Andrzej Gruza.

W tej chwili w ostrowieckim szpitalu z pracy wyłączony jest oddział wewnętrzny I, który ma zacząć funkcjonować w niedzielę, a najpóźniej w poniedziałek. Podobna sytuacja jest również z oddziałem kardiologicznym. 

Oddział drugi wewnętrzny w tej chwili można tak powiedzieć „robi bokami”,  jest przeciążony, jest tam dużo pacjentów,  „ciężkich” pacjentów w związku z tym lekarzom, pielęgniarkom i personelowi pomocniczemu jest bardzo trudno i uruchomienie oddziału wewnętrznego pierwszego, przejęcie przez nich ostrego dyżuru pozwoli ulżyć w pracy pracownikom oddziały wewnętrznego drugiego ze stacją dializ.

mówi - Andrzej Gruza - Dyrektor Naczelny ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dyrektor Andrzej Gruza zaznaczył, że w szpitalu nadal brakuje lekarzy, a najbardziej internistów, anestezjologów, neurologów czy nefrologów. Potrzeby lecznicy są naprawdę ogromne. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe