Nie będzie "bunkrów", będzie parking

  • 22.05.2020, 13:20
  • Agnieszka Cybulska
Nie będzie "bunkrów", będzie parking
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

 W rejonie ulicy Sienkiewicza trwają prace remontowo- budowlane, w wyniku, których zasypano piwnice, przez najstarszych mieszkańców miasta często określane jako schrony czy bunkry. Decyzja o zasypaniu obiektów podyktowana była przede wszystkim bezpieczeństwem, ponieważ stropy na nich były w fatalnym stanie technicznym.

Wcześniej podobne pracy jak te obecnie prowadzone przy ulicy Sienkiewicza,  zostały wykonane już przy ulicy Rosłońskiego, a w dalszej kolejności  zaplanowane są  przy ulicy Starokunowskiej.

Andrzej Broda - radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, podkreśla, że pojawiają się pomysły aby chociaż jeden z takich obiektów zachować,  ale niestety w większości są one własnością prywatną, a  ich stan techniczny wymagałby sporych nakładów finasowych.

Całkowity koszt tej inwestycji prowadzonej przy ulicy Sienkiewicza to 215 tys złotych i jak zapowiada wykonawca zostanie ona zrealizowana przed terminem, który początkowo ustalono na   5 lipca. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe