Powoli wracają zajęcia w Zespole Szkół Specjalnych

  • 22.05.2020, 12:24
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 19 maja Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim wznowił zajęcia rewalidacyjne dla swoich podopiecznych. Od 25 maja, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji otwarte zostaną klasy 1-3, w których będą prowadzone zajęcia opiekuńcze z elementami dydaktyki. W szkole obowiązuje reżim sanitarny: zakupiono środki ochrony osobistej, na wejściu pielęgniarka mierzy temperaturę, po każdych przeprowadzonych zajęciach sale są dezynfekowane. Szkoła pozostaje zamknięta dla osób postronnych.

Organizacja zdalnej nauki w takich placówkach jak Zespół Szkół Specjalnych to duże wyzwanie, angażujące również rodziców, a przede wszystkim wymagające pełnej akceptacji nowych warunków przez samych podopiecznych. Wszystko musi opierać się na wzajemnym zaufaniu, akceptacji, a to w warunkach ograniczonego kontaktu jest niezwykle trudne.

W przypadku naszych uczniów i wychowanków zamknięcie szkoły było dużym problemem i poważnym wyzwaniem przede wszystkim dla rodzin, dlatego, że szkoła zapewnia nie tylko edukację ale również zajęcia rewalidacyjne

- mówi Magdalena Wykrota-Skóra, dyrektor Zespół Szkół Specjalnych W Ostrowcu Świętokrzyskim.

 Od kilku dni w ramach III etapu odmrażania, rząd dopuścił wznowienie zajęć.  W zespole Szkół Specjalnych po otrzymaniu wszystkich wytycznych zajęcia wznowiono 19 maja. zapisało się na chwilę obecną około 30 uczniów. To 30 % całej społeczności szkolnej. Powróciła nie tyle nauka co zajęcia specjalistyczne tzw. rewalidacyjne,  które trwają 30 minut  w systemie jeden na jeden czyli nauczyciel - uczeń.  Nastąpiło całkowite przeorganizowanie pracy zaplanowanej na rok szkolny, tym bardziej, że do odwołania zawieszono zajęcia indywidualne, które odbywały się w domach uczniów.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe