PSM rekrutuje młodych muzyków

  • 19.05.2020, 13:21
  • Bartek Gębusia
PSM rekrutuje młodych muzyków
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Placówki edukacyjne przez dwa ostatnie miesiące są puste, w żadnych nie są prowadzone zajęcia lekcyjne, nauka przeniosła się do sieci, zdalne nauczanie prowadzone jest także w szkołach muzycznych. 

Nauka gry na instrumentach na odległość to nie lada wyzwanie, trudno on-line pokazać dzieciom jak grać, jak trzymać instrument jak wydobyć z niego czyste dźwięki, trudno jest to pokazać tym uczniom, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z muzyką. 

W ostrowieckiej szkole muzycznej nauka prowadzona jest w cyklu 4 i 6- letnim, obecnie kształci się w niej około 100 osób. Państwowa Szkoła Muzyczna obecnie prowadzi rekrutację. 6-letnie nauczanie mogą rozpocząć dzieci w wieku od 5 do 10 lat, natomiast w cyklu 4-letnim od 8 do 16 lat.  Wnioski o przyjęcie do szkoły muzycznej można składać do 10 czerwca. Nieodłącznym elementem rekrutacji jest  również egzamin wstępne, jednak na ten moment nie wiemy kiedy zostanie on przeprowadzony. Ewa Jurkowska-Siwiec zapewnia, że szkoła jest w stanie przeprowadzić taki egzamin z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

W obecnym czasie musimy się nauczyć, żyć z koronawirusem, a największą bolączką dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej jest to, że młodzi muzycy nie mogą prezentować się publicznie, brać udziału w konkursach, a w budynku szkoły nie słychać dzięków instrumentów i śpiewu. Na ten rok zaplanowano wiele koncertów, które niestety nie mogą się odbyć. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe