Ostrowczanie popełniają grzech ekologiczny

  • 15.05.2020, 11:11
  • Agnieszka Cybulska
Ostrowczanie popełniają grzech ekologiczny
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

 W styczniu 2020 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zebrano blisko 1100 ton odpadów, niestety do recyklingu wg oficjalnego raportu przekazano zaledwie niewiele ponad 98 ton, czyli niecałe 10 % , a wymagane jest minimum 50%.

Dużą rolę w prawidłowej segregacji odgrywają pojemniki. Od ich kształtu i pojemności, jak się okazuje , wiele zależy. [zobacz wideo]
Za zorganizowanie całego systemu gospodarki odpadami odpowiedzialna jest gmina, która zleca wykonawstwo  podmiotom wyspecjalizowanym, te na mocy umów realizują odbiór śmieci, ale musza zgodnie z umowami trzymać się norm, bo w przeciwnym razie pojawiają się kary -  na finale za niesegregowanie śmieci najwięcej zapłaci mieszkaniec, dlatego może warto przypomnieć sobie co gdzie wrzucamy.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2020, 16:47
Ludzie chcą segregować śmieci i dobrze to robią. Tylko ta nowa firma nie rozwala naszą pracę. Mam w domu 5 pojemników na szkło, plastik, papier, odpady bio i odpady niesegregowane. Zauważyłem, że nowa firma odbiera razem plastik z papierem mając w nosie przepisy, które jasno mówią, że każda frakcja musi być odbierana osobno. Ostatnio nawet widziałem jak ładnie wszystkie odpady lądują na jednej śmieciarce. Potem się powie, że ludzie nie segregrują.....
segregator
segregator 18.05.2020, 12:38
Jak łatwo zgonić na kogoś.Jeden na dziesięciu mieszkańców segreguje na moje oko jak widzę to na moim osiedlu.
gość
gość 16.05.2020, 20:19
Zgadzam się. Było dużo lepiej. Teraz pofolgowali sobie wszyscy. Mam trzy kosze przy bloku i wszędzie jest wrzucane wszystko. Nie ma koszy ma plastik. Nie ma na szkło. Dzwoniłam nawet w tej sprawie to mi powiedzieli ze teraz tak jest i tak ma być.
sam.segreguję
sam.segreguję 16.05.2020, 19:15
Edukacja tu nic nie pomoże.Ludzie są za leniwi,bezmyślnie wrzucają jak im pasuję.Podwyżka być może zmobilizuje ich do poprawnej segregacji.
WwW
WwW 16.05.2020, 08:06
To prawda. Patrząc na to co się dzieje u mnie pod blokiem to nie segregujemy. Jest jeden wielki śmietnik. Było znacznie czyściej i lepiej. Ale skoro nie są często odbierane śmiecie to każdy wrzuca tam gdzie poprostu jest miejsce

Pozostałe