OPATÓW: To będzie pierwsze takie Centrum w Polsce

  • 14.05.2020, 14:49
  • Bartek Gębusia
Pierwsze takie Centrum w Polsce
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś w Starostwie Powiatowym w Opatowie nastąpiło podpisanie aktu notarialnego, na mocy którego powiat opatowski stał się właścicielem nieruchomości w miejscowości Włostów w gminie Lipnik.

Od około 20 lat teren starej cukrowni we Włostowie był niezagospodarowany. Władze powiatu wiążą z tą nieruchomością, duże plany. Mianowicie na 8 hektarowym terenie ma powstać Świętokrzyskie Centrum Przedsiębiorczości Rolnej. 

Powiat opatowski to w 80% tereny rolnicze, mieszkańcy prowadzą tam małe, rodzinne gospodarstwa, często to właśnie one są źródłem ich dochodu. Między innymi właśnie dla takich małych gospodarstw, ma powstać Świętokrzyskie Centrum Przedsiębiorczości Rolnej i ma być impulsem do działania dla rolników i możliwością rozwoju gospodarstw. 

Aktualnie na terenie byłej Cukrowni Włostów znajdują się budynki po starej fabryce, część hali produkcyjnych, a także biurowiec o powierzchni około 700 m2. Jeszcze w tym roku nastąpi uporządkowanie terenu, ogrodzenie i dostosowanie do tego aby na początek ruszyła tam giełda towarowa. Wszystkie zaplanowane inwestycje na terenie Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolnej pochłoną wiele czasu i pieniędzy. Centrum w przyszłości może stać się bazą dla organzizacji związanych z rolnictwem. 

Centrum ma zajmować się również pomocą dla rolników. Fachowcy będą mogli układać programy hodowli m.in. gęsi, królików i innych zwierząt, na których mięso, z uwagi na sporą rzadkość, jest obecnie spory popyt. Opcji wsparcia rolnictwa będzie wiele, warto wspomnieć, że będzie to pierwsze takie Centrum w Polsce.

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ostrowczanin
Ostrowczanin 17.05.2020, 06:56
Można? Ale za to w Ostrowcu mamy jedyny w Polsce Browar Kultury.

Pozostałe