To nie czas na posiedzenia. Zdrowie nie ma barw politycznych

  • 13.05.2020, 11:52
  • Bartek Gębusia
Zdrowie nie ma barw politycznych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na poniedziałkowej konferencji członków Prawa i Sprawiedliwości padały zarzuty o brak informacji o sytuacji szpitala. radny Zbigniew Duda podkreślał, że radni powiatowi nie są informowani o tym co się w szpitalu dzieje, a Krzysztof Ołownia narzekał że nie ma posiedzeń Rady Społecznej ZOZ-u, której jest członkiem.

Krzysztof Ołownia w poprzedniej kadencji samorządu pełnił funkcję przewodniczącego Rady Społecznej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, obecnie jest jej członkiem. Zawodowo aktualnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Docierają do niego niepokojące sygnały o ostrowieckim szpitalu. Krzysztof Ołownia jako członek Rady Społecznej ubolewa, że nie ma posiedzeń rady jak i bieżących informacji. 

Danuta Barańska, przewodnicząca Rady Społecznej Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi na stanowisku, że to nie czas na posiedzenia. 

Rada Społeczna działająca przy szpitalu jest organem opiniodawczym np.  opiniuje uchwały, zakupy do lecznicy czy plan rzeczowo-finansowy, doradza w sprawach medycznych. Sytuacja epidemiczna to sytuacja, której nikt nie przewidział, wymaga akceptacji i dostosowania się do nowych warunków. Najważniejsze jest współdziałanie.

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 13.05.2020, 17:54
Z całym szacunkiem ale mamy stan pandemi,mówimy tu o stanie zagrażającym życiu ludzi,pacjentów naszego szpitala i o sytuacji w nim powinno się rozmawiać pani doktor.
O.O
O.O 17.05.2020, 14:27
czy faktycznie taka gadanina przyniesie jakiekolwiek korzyści szpitalowi gdy trzeba skupiać się na decyzjach podejmowanych natychmiast ? jeśli ktoś chce realnie pomóc to zawsze może zgłosić swoją pomoc rozmawiając telefonicznie czy przez internet ;tu zalatuje mi chęcią dalszego rządzenia przez byłych już działaczy tzw. dobrej zmiany,jak na ironię zmiany nazwanej dobrą

Pozostałe