Prokuratura rozpoczęła czynności w sprawie śmierci pacjentki

  • 04.05.2020, 10:56
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa trafiły do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

30 kwietnia do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim  wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie ostrowieckiego szpitala. Przypomnijmy, 24 kwietnia br. lekarz dyżurujący na SOR miał zwlekać z przyjęciem pacjentki do szpitala około trzech godziny, ostatecznie kobieta trafiła do izolatorium, niestety kilka dni później zmarła. Jak poinformował nas Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim - Cezary Skalmierski do dziś wpłynęły dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Drogą mailową zostało przesłane do nas zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone przez panią dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa m.in. z artykułu 160 paragraf 2 Kodeksu Karnego. Sprawa została zarejestrowana w tutejszej jednostce organizacyjnej prokuratury. 

mówi - Cezary Skalmierski - Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Z uzyskanych przez nas informacji wiemy, że dziś do ostrowieckiej prokuratury dotarło zawiadomienie w tej samej sprawie, które złożył Jarosław Rusiecki - Senator RP.  Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu rozpoczęła swoje czynności.

W tym konkretnie przypadku wdrożyliśmy postępowanie w trybie 308 czyli tzw. dochodzenie w niezbędnym zakresie.
 

informuje - Cezary Skalmierski - Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nerwowa atmosfera  w relacjach ostrowiecki szpital - ŚCRMiTS, śmierć pacjentki,  a to wszystko z koronawirusem w tle - teraz swój finał znajdzie w prokuraturze. Dziś do  sprawy odniosła się Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak.

Ja mam wrażenie jakby wszyscy szukali jakiejś sensacji w tym szpitalu. Jest to też podważanie kompetencji pracowników i  dyrekcji szpitala, którym, chcę podkreślić jeszcze raz, ufam i ufam SOR-owi, który w wielu przypadkach naprawdę uchronił nas przed poważnymi problemami. Podawanie sprawy do prokuratury przeciwko lekarzom w czasach pandemii, szukanie sensacji, kiedy ten szpital nie dosyć, że się zmaga z wielomilionowym zadłużeniem, z całą sytuacją jaka nastąpiła w poprzedniej kadencji, z potężną stratą i teraz skutecznie walczy z pandemią, gdzie są przestrzegane wszystkie procedury i robi się wszystko aby to było jak najbardziej bezpieczne miejsc dla mnie jest nie do przyjęcia.

mówi - Marzena Dębniak - Starosta Ostrowiecki

Na ten moment prokuratura zabezpieczyła zwłoki kobiety w celu przeprowadzenia oględzin i sekcji zwłok, dalsze czynności będą polegały na zabezpieczeniu i analizie dokumentacji medycznej w tej sprawie. 

[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Pogotowie kontra szpital. Konflikt trwa. Pacjent nie żyje  

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe