WAŚNIÓW: Spłonęła sauna i altanka

  • 26.04.2020, 18:21
  • Bartek Gębusia
WAŚNIÓW: Spłonęła sauna i altanka fot. KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

25 kwietnia, na jednej z posesji w miejscowości Kotarszyn (gm. Waśniów) doszło do pożaru budynków gospodarczych

Około godziny 22:00 strażacy wyjechali do pożaru w Kotarszynie. Na miejsce zadysponowano 6 samochodów ratowniczko-gaśniczych, w tym 26 strażaków, w działaniach brały udział również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 Po przybyciu na miejsce akcji ratowników stwierdzono, że na jednej z posesji w całości objęta jest pożarem drewniana altana oraz przyległa do niej murowana przybudówka z dachem drewnianym w której mieściła się sauna. Od płonącej altany na posesji sąsiedniej zapaliła się częściowo drewniana więźba dachowa na budynku gospodarczym. Istniała możliwość rozprzestrzenienia się pożaru na cały budynek gospodarczy oraz pobliską stodołę. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody w natarciu na palące się budynki i w obronie zagrożonych obiektów. Następnie zdemontowano nadpalone elementy dachu i ścian altany oraz przybudówki i dokładnie przelano wodą. Zdjęto również częściowo blachę z dachu na budynku gospodarczym i sprawdzono kamerą termowizyjną nadpalone elementy. 

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Akcja gaszenia pożaru trwała prawie 3 godziny. 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe