Banki Żywności pracują pełną parą

  • 07.04.2020, 14:37
  • Agnieszka Cybulska
Banki Żywności pracują pełną parą
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Obecna sytuacja epidemiczna bardzo silnie wpływa na działanie Banków Żywności. Po raz pierwszy od wielu lat nie odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności, dzięki której setki tysięcy osób mogły zapełnić świąteczne stoły. 

Świętokrzyski Bank Żywności nie próżnuje, w tym trudnym czasie pomoc jest ważna i dlatego sprawnie, szybko i skutecznie musi ona dotrzeć do wszystkich tych, którzy  jej potrzebują. Żywność pochodząca z Unii Europejskiej mogą odbierać organizacje pozarządowe, na podstawie umów zawartych z Bankiem Żywności. Organizacje dystrybuują żywność do potrzebujących. Płynność w odbieraniu jest zachowana, z pomocą ruszyli również terytorialsi. 

Świętokrzyski Bank Żywności żywność krajową rozdaje także dla  osób przebywających na kwarantannie, wspiera również ostrowiecki szpital. Produkty spożywcze  będą odbierane w okresie i przed świątecznym i poświątecznym. Harmonogram jest do końca kwietnia wypełniony, ale jak podkreśla Maria Adamczyk prezes Stowarzyszenia Świętokrzyski Bank Żywności - te święta bedą wyjątkowe, bo wyjątkowo trudne.

 

 

Jesteśmy świadomi nadchodzącego kryzysu gospodarczego i już teraz odbieramy pierwsze sygnały o gwałtownym pogorszeniu się sytuacji życiowej wielu Polaków – Niestety, z reguły sytuacje kryzysowe w pierwszej kolejności pogarszają warunki życia osób, które już wcześniej znajdowały się w trudnym położeniu. Epidemia koronawirusa nie jest tutaj wyjątkiem. Bezdomni czy seniorzy, rodziny wielodzietne, osoby pracujące na tzw. „umowach śmieciowych” ucierpią na kryzysie najbardziej. Już teraz do naszych drzwi ustawia się coraz dłuższa kolejka osób potrzebujących, którzy np. nagle stracili pracę.” 

 – przyznaje Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.”

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe